Я не збирався йти в Президенти. Більше того, я не те що не підтримую жодного кандидата, деяких я просто ненавиджу, бо вони є або ворогами, або не розуміють що роблять. Але дивитися на те, що твориться зараз в Україні, вже немає сил. Якщо хочеш зробити добре, то зроби це сам. Тому я пропоную себе на пост Президента України.

 

 Україна зараз знаходиться в такій ситуації, коли просто хороший Президент - буде не достатньо. Потрібен винятковий Президент. Чому я вважаю, що я буду таким? Тому що я готовий робити виняткові речі.

Але чому ви повинні повірити саме мені?

В Україні в наявності криза довіри, людей вже стільки раз обманювали, що вони вже не вірять нікому і голосувати будуть за принципом «менше зло», але від цього воно не перестає бути злом.

Вам не потрібно мені вірити. Моє розуміння відповідальності полягає в словах: «Кожній людині, який ти даруєш свою довіру, ти даєш в руки меч. Ним вона може тебе захистити або знищити».

Тому перше, що я зроблю після того, як висунуся кандидатом у Президенти, напишу заяву про відставку з поста Президента України з датою по закінченню дворічного строку моєї каденції. В присутності нотаріуса і свідків. Я зачитаю цю заяву на передвиборних дебатах і відправлю її у Конституційний суд України, у Верховну Раду України, ще один примірник віддам знімальній групі та громадським організаціям, які виявлять бажання мати цю заяву.

Для того щоб доказати вам, що пост Президента для мене не є самоціллю: у разі, якщо я не виконаю пункти своєї програми - я відмовлюсь від всіх привілеїв, від всіх доходів, які надаються Президенту, в тому числі заробітної плати за ці два роки, і це також впишу у текст моєї відставки.

Тепер про те, що я збираюсь зробити (коротко).

Україна хвора, як ніколи. Системна криза охопила усі гілки влади. Корупція пронизала все зверху донизу. Тотальна брехня.

Якщо намагатися просто вбудуватися в систему і думати, що таким чином можна щось змінити, то поразка неминуча. Система таких або розчавить і виплюне, або прийдеться пристосуватися і жити за її правилами.

Я збираюсь миттєво зруйнувати всю систему. Чим коротший термін буде між цим переходом від старої системи до нової, тим безболісно це станеться для всіх. Щоб це зробити без порушення діючої на цей час Конституції, мені прийдеться задіяти 5 статтю, де сказано, що народ є єдиним джерелом влади, і попросити у вас додаткових повноважень. Іншими словами я одразу об’явлю референдум, в якому я попрошу додаткові конкретні повноваження, а також зміни до Конституції України вже на цьому етапі, а саме:

В 5 статті Конституції говориться, що ніхто не може узурпувати владу, але не сказано, а що робити, якщо вона вже узурпована. Я запропоную зробити доповнення, як це зроблено в Конституціях розвинутих країн США, Німеччині та Франції, а саме «коли уряд порушує права народу, повстання для народу і для кожної його частини є його священне право і невідкладний обов'язок».

Цей пункт буде являтися додатковим запобіжником і страховкою для вас від мене на той час, коли в мене будуть завищені повноваження. Я впевнений, що Верховна Рада проголосує за ці зміни, бо я не оставлю їм вибору.

Трохи про конкретні дії.

Що стосується військового напрямку. Плани поки що засекречені, можу сказати тільки одне - з Путіним я ні про що домовлятися не збираюся, окрім трьох тем:

1. Повернення статусу-кво окупованих територій Донбасу та анексованого Криму.
2. Відшкодування всіх збитків отриманих незаконними діями.
3. Зміни риторики центральних засобів інформації Росії, щодо України. І як перший крок добрих намірів - повернення українських моряків, захоплених Росією.

Що стосується економічної кризи. Економіка дуже тісно пов’язана с політикою, тому якщо ми корінним чином змінимо ситуацію в цій області, а саме зруйнуємо стару олігархічно-кланову систему та знищимо корупцію – це негайно відіб'ється на стані економіки. Основним принципом буде не втручатися в справи бізнесу і не заважати. Знаходити максимальні способи підтримувати і стимулювати його розвиток. В загалі вітаються любі пропозиції, проекти, умова тільки одна: щоб це було на користь Україні.

Що стосується політичної кризи. В Україні не існує незалежних гілок влади. Вони переплелися так, що заважають одна одній працювати. Основна ідея полягає у тому, щоб розірвати нездорові зв’язки, щоб вони буди дійсно незалежними одна від одної при прийнятті рішень і залежні в плані контролю за виконанням прийнятих законів. Крім того для підвищення ефективності роботи існуючих владних гілок, пропонуються дві додаткові:

четверта – це засоби масової інформації, котрі зараз являються умовною гілкою влади, а я зроблю їх реальною. У них з’являться майже необмежені можливості контролю державних органів, здобування інформації, захист від впливу і тиску, але і жорстка відповідальність за оприлюднення недостовірної інформації. Буде дуже легко отримати ліцензію на відкриття ЗМІ, але також буде легко втратити її назавжди за брехню і порушення законів України.

П’ята гілка влади – це виборчі комісії. Тут треба сказати, що функція цього органу трохи зміниться. Крім тих обов’язків, які вони мають зараз, а саме підготовка і проведення виборів у державні органи влади. Вони будуть проводити опитування і голосування по конкретним законам, прийнятим у Верховній Раді.

Не секрет, що у нашу Верховну Раду попадає дуже маленький процент фахівців. Тому на мій погляд потрібно, щоб був орган, який буде розробляти механізми виконання законів, контролювати виконання і вплив нових законів на суспільство. На мій погляд, таким юридичним органом повинно стати Міністерство юстиції, яке буде підпорядковане Верховній Раді.

Якщо виникне ситуація, коли Міністерство юстиції визначиться негативно до прийнятого закону і у нього будуть реальні докази цього, Мінюст запропонує Верховній Раді переглянути цей закон, а Верховна Рада відмовить, то Міністерство юстиції має право звернутися за підтримкою до народу у виборчу комісію для всенародного обговорення і голосування.

Зрозуміло, що кожен раз організовувати референдуми і виконувати 5 статтю Конституції буде важко. Тому треба буде впроваджувати систему електронного голосування. У такому разі ми зможемо майже миттєво дізнаватися про позицію народу по тому чи іншому питанню, але це не дуже просте завдання. Тому я збираюся оголосити цю програму першочерговим державним завданням. Поставити на неї самих кращих фахівців і особисто опікуватися цією програмою.

Декілька слів про роботу виконавчої гілки влади. Президент особисто формує Кабінет міністрів і повністю відповідає за його роботу. Якщо Верховна Рада двічі об’явить недовіру кабінету міністрів, то він у повному складі разом з Президентом йде у відставку.

Декілька слів про Верховну Раду. Крім законотворчої діяльності, Верховній Раді будуть підпорядковуватися Нацбанк, фіскальна служба, митна.

Яка ціль цих змін? Не повинно бути ситуації, коли одна гілка влади тримає гроші, витрачає їх і сама себе контролює. Така ситуація склалася зараз. Але ці функції будуть розділені. Верховна рада накопичує і тримає гроші. Виконавча влада аргументовано витрачає ці кошти, а потім Верховна Рада (в особах неорганізованої меншості) контролює, як і куди вони були витрачені.

Як ви бачите, такі зміни будуть мати шалений супротив з боку старої системи, бо це фактично відбере у них владу. Тому ваша згода у наданні мені додаткових повноважень уже повинна закладатися на етапі висунення мене у кандидати в Президенти, бо бути Президентом і не мати можливість зруйнувати стару систему мене не влаштовує.

Я розумію ваші побоювання, страх вийти із зони комфорту, адже з голоду ми не помираємо і багато з вас думає, що може якось обійдеться, і що може не треба цих стресів. І краще спокійно в цьому болоті існувати. Але знайте, що ви знаходитесь в тій ситуації, як та жаба, яку поступово нагрівають у акваріумі і яка непомітно для себе звариться. Але якщо швидко вилити окріп, то вона вискочить на зовні.

В кінці кінців це ваш вибір: оставити події як вони є, або ризикнути і назавжди скинути ярмо правління олігархічно-кланової еліти. Може я скажу дуже самовпевнено, але зараз саме я є єдиний шанс для вас повернути історію України на шлях розвитку і процвітання. Але для цього треба зробити перший крок - опуститися на землю і згадати, що для того , щоб подати заявку на кандидата, мені треба зробити грошовий внесок у розмірі 2,5 млн гривень. Для цього потрібно, щоб 250 тисяч громадян України , які повірили мені і перерахували на мій спеціальний рахунок по 10 гривень.

По-перше це не такі великі кошти для простого українця, а по-друге це покаже, наскільки велика у мене підтримка. Але насправді часу мало і строки подачі документів дуже стислі. Тому якщо хтось перерахує більшу суму, то буде добре. У разі якщо я не наберу відповідної суми і не зможу подати документи на реєстрацію по цій причині, то я поверну кошти всім. Якщо на рахунку залишаться якісь кошти, то вони підуть на цільову підтримку постраждалих конкретних воїнів АТО і по можливості на лікування онкохворих дітей. Всі квитанції по перерахуванню коштів будуть викладені на моєму сайті rubikon.in.ua та на сторінці ФБ Громадська Безпека України.

Вирішувати Вам. З повагою,
Сергій Болтнєв

 

Для користувачів Приват банку:

Номер картки - 5168 7422 3029 7974 Болтнєв Сергій Миколайович


Для користувачів інших банків:

ОДЕРЖУВАЧ - Болтнєв С.М.

РАХУНОК - 29244825509100

БАНК ОДЕРЖУВАЧ – АТ КБ «ПРИВАТБАНК», КИЇВ, Україна

ЄДРПОУ одержувача – 14360570

МФО 305299

Призначення платежу - 5168 7422 3029 7974 Болтнєв Сергій Миколайович ІПН: 2193816056

Увійдіть, щоб коментувати