Щоб зрозуміти, що зараз відбувається з Україною, треба подивитися на неї з висоти історичного досвіду та цивілізаційних процесів. Історія повторюється, а методи орди не змінилися за століття. 

civilizacia4 minЛеонід Львович Залізняк - український археолог, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу археології кам'яної доби Інституту археології НАНУ - просто і зрозуміло для обивателя розповість про складні історичні процеси, які впливають на наше життя сьогодні. Розуміючи їх, ми зможемо зробити правильний вибір сьогодні.

9.30. В світі за місцем під сонцем змагаються декілька цивілізації. Цивілізації утворюють народи, які виходять на вищий цивілізаційний рівень – утворюють державу, міста, писемність.
Єгипетська цивілізаціяТрипільська культура не є цивілізацією, хоча і багаточисленна, тому що вона не мала державу, міста з адміністративним центром, духовними центрами, цитаделлю та писемності.

Цивілізації, як люди – народжуються, проходять молодість, юність зрілість, дряхліють і вмирають бездітними або залишають після себе дітей. 

Зараз за місце під сонцем борються шість цивілізацій - західно-християнська і східно-християнська цивілізації, мусульманська, корейсько-японська, індійська, китайська. 

Греко-римська цивілізація

Самуел Хатгентон стверджує, що є ще дві цивілізації латино-американська та африканська. США – це філія європейської цивілізації.

І все це відбувається на наших очах. Європейська цивілізація зараз лідирує.

Кожна цивілізація пропонує свою модель влаштування життя. Якщо ця модель більш успішна, то її починають використовувати сусіди і ця цивілізація стає переможницею.civilizacia7 min

Що таке європейська цивілізація - це європейський спосіб виробництва, в основі якої лежить приватна власність. Суть полягає в тому, що людина найліпше працює на себе, на своїй землі, на своєму заводі, на своєму станку. На базі приватної власності виникає ринкова економіка, яка приватного власника робить багатим. Зараз в європейська цивілізація – це суспільство власників. А багатство, гроші роблять людину вільною. Багата людина становиться незалежною від державної влади.

У нас є владна «вертикаль», якою ми пишаємося, від якої всі залежимо. В Європі такого немає – там одна вертикаль протистоїть іншій. Тільки збалансовані вертикалі дають можливість комфортно існувати індивідууму у всьому світі.

civilizacia6 minЗахідно-християнській моделі протистоїть східно-християнська, в основу була закладена модель все навпаки західній. Повне заперечення приватної власності, «уничтожение собственников, как класса» в прямому сенсі, все було державне, люди мали у власності тільки особисті речі. В античному світі визначення раба було таке – це людина, яка позбавлена майна. Виходячи з цього східно-християнська цивілізація ввела рабство у різних формах. Про ринкову економіку і речі не могло бути. Економіка сильно відставала, не витримала конкуренції і рухнула.

29.40. З цього моменту Леонід Львович розповідає, як зростала українська державність. Як Київ не підкорився татарам і був вирізаний, як Олександр Невський став прийомним сином Хана Батия і намісником Золотої Орди. Як вбили князя чернігівського Михайла, що той не вклонився татарським ідолам, бо був християнин.

Українські князі, які присягали хану, втрачали спадковість. Син князя повинен був їхати до хана і вимолювати ярлик на княжество.

Олександр Невський приводив п’ять разів татар на РусьОлександр Невський приводив п’ять разів татар на Русь, завоював Псков і Новгород для Орди. Таким чином Олександр Невський зробив вибір між західною і східною цивілізацією і частина західної цивілізації з частиною Русі відійшла до східної. І з того часу московське царство формувалось, як улус Золотої орди і за принципами Золотої орди. У 1312 році Золота орда прийняла християнство, за часи правління хана Узбека. Багато татар тікало від мусульманства і осідало на околицях Москви. З’являлися стрілецькі слободи. Вся державо творчість Московії була заснована на структурі і взаємодії орди.

Україна втрачає державність, стає волостю Литовського, Польського княжеств, але все-таки це була західна цивілізація. Українські землі стають цікавими в економічному аспекті, тільки коли в Європі з’являється багато золота з Америки, і потрібні були продукти споживання. Тут то Європа і звернула увагу на Українські землі, але вони були не захищені від набігів татар, тому з’являється козачество, як захисники сільськогосподарських земель. На території України ходять європейські гроші до Мазепи. Після трагічного повстання Мазепи, Петро І насильно витіснив європейські монети і прив’язавши Україну до московської грошової системи , щоб перервати зв’язки України з Європою.

За часи повстання Богдана Хмельницького в Україні відбулася буржуазна революція. Поляків прогнали, з’явилася займанщина, коли козаки брали землі стільки скільки обробе. З’явилося чумакування – це задатки ринкової економіки. Тут ми отримали примітивну форму приватної власності, і ринкової економіки. Це була суть європейської цивілізації. Магдебурське право, виборність від Гетьмана до мера міста, з незалежними судами. Країна функціонує в межах Європи.

civilizacia8 minУ 18 сторіччі Петро І робить все, щоб видірвати Україну від Європи: грошова реформа, забороняє українським купцям торгувати напряму з Європою, тільки через Ригу, Петербург, Архангельск. Таким чином збільшується собівартість товару, падає конкурентоспроможність. Росіян звільняють від податків і на три роки переселяють в Україну. Їх наймали українські купці, щоб не платити мито.

Скасовують гетьманщину, знищують козацьке військо, вводиться панщина, російська панщина! Бо польська панщина – була ліберальна. Крапкою у знищенні України був указ Павла І у 1801 році про заборону церков українських, навіть в архитектурі – знищення козацького барокко. Повинні були будувати у синодальному типі п’ятикупольні церкви.

Модель східно-християнська – безперспективна, особисто тому і рухнув Радянський Союз. Якщо Україна придумає знову з ними об’єднатися, то український етнос цього не витримає.

У України немає іншого шляху, як приєднатися знову до європейської цивілізації. «Геть від Москви, назад в Європу!»

Відеофільм лекції можна подивитися тут:

 

 

Увійдіть, щоб коментувати

Авторизація

00006374
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Минулого тижня
В цьому місяці
Минулого місяця
За весь час
110
18
335
5756
821
872
6374

Ваший IP: 34.239.158.107
17-08-2019 23:00